5 dalykai kaip įsipaišyti į naujus namus – couple edition

Senokai jau berašiau, net Pasaulio Valdovas pasigedo ir sugėdino, kad nu gi kaip čia taip galima. Turiu šiokią tokią priežastį, gi vasario pabaigoje krausčiausi iš vieno miesto galą į kitą, visokie pakavimai, maišai dėžutės ir krepšiai. Tada išpakavimai, dėliojimai, kabinimai ir valymai. Perdėliojimai. Katino ir šuns supratinimas (vis dar tęsiasi). Dar vėliau pergalvojimai, kaip čia pagerinus namų sistemą, kaip čia įgrūdus dar vieną keptuvę į stalčių ir kur nukišt tą maišiuką kojinių, kurios galbūt kada nors suras savo dingusią porą (vargu vargu).

Taigi krausčiausi. Ir kadangi ne viena į naujus namus, tai teko pasiderinti prie jau esamo gyventojo tvarkos ir įpročių. O kadangi aš irgi turiu savo geležinę sistemą, teko ją kažkiek pakeisti ir prisitaikyti. Kaip?

1. Invazija turi būti neakivaizdi

Dar prieš pradedant kraustytis, senasis naujų namų šeimininkas šitą veiksmą pavadino invazija. Lėčiausia invazija ever, nes krausčiausi kaip vėžlys, po maišiuką ar dėžutę per porą dienų, visą smagumą palikdama paskutiniam savaitgaliui. Kaip kažkas internetuose juokavo, kai vaikinas pradeda namuose netikėtai rasti plaukų segtukų, invazija jau senokai įpusėjusi.

Aš pradėjau tradiciškai, nuo dantų šepetuko ir atsarginių rūbų komplekto. Vėliau palikau pradėtą skaityti knygą, tada kremo pakuotę, dar porą rūbų. Ir kai jau jis apsiprato ir pareiškė, kad vis tiek daugiau laiko praleidžiu čia nei savo namuos, prasidėjo akivaizdi invazija.

 

2. Surasti bendrus kvapus

Anksčiau ar vėliau apsigyvenus kartu, naujam gyventojui teks eilė tvarkyti namus. Buvau pripratus senuosius valyti gėlėm ir saldžiai kvepiančiais valikliais, tą patį pabandžiau čia, bet nea, nesuveikė. Pasišnekėjus, pasekus įpročius, paaiškėjo, kad mūsų bendras taškas yra vaniliniai, riešutiniai, tokie pyragaitiniai kvapai. Tad dabar ir rankų muilas kvepia kokosais, ir namų kvapiklis vanilinias. Skanu gi.

 

3. Erdvės dalybos

Kai jau gyveni kartu, daliniesi tą erdvę, didelė ji ar maža (ar sakiau, kad dabar turiu didesnę virtuvę su netalpiom spintelėm?). Bendro naudojimo erdvės – virtuvė, vonia, svetainė kažkiek – kaip ir aišku. Bet siaubingai svarbu, kad kiekvienas turėtų savo šventą erdvę. Tokią, kurioje tvarka priklauso tik tam žmogui, ji nesuardoma ir neliečiama. Šiuo atveju kompo darbo stalas su figurėlių altorėliu ir led’ais priklauso jam, o aš turiu lentyną knygom ir prieskonių spintelę. Aš kaip katadrakonis, turiu šventą erdvę hoardinti dalykus, o juos naudoti galiu bet kur.

4. Negailėti ir mesti, mesti, mesti

Per šias kraustynes supratau, kokia turtinga dalykų esu. Visada žinojau, kad esu sukaupusi nemažai įvairiausių daiktų, bet dabar man atsivėrė akys: ar man reikia 5 juodų, visiškai vienodų sijonų, 4 dubenų salotoms, daugybės knygų, kurios pasirodė nevertos skaityti antrąkart ar būt paskolintos su visam? Daugybė iš tų daiktų kelia visokiausius prisiminimus, dovanoti, pirkti pasiguosti ar pasidžiaugti, užsilikę nuo universiteto ar įgrūsti močiučių. O čia dar ir šiuose namuose yra dar 3 dubenys salotom ir daugybė susidubliavusių įrankių.

Kraustynės turi būti negailestingos. Dar baisesnės už pavasarinį spintos tvarkymą.  Vos kiek didesnę nei mano ankstesniuose namuose erdvę mes dabar dalinamės dviese. Ir turim kažkokiu magišku būdu tilpti. Laikau šiuos džinsus spintoj, nors man jie per maži ir tiesiog yra priminimas, kad reikėtų valgyt mažiau nutelos? Man jų nereik, atiduodam labdarai. Turim 3548 puodelius, iš kurių kokie 5 yra naudojami? Pasiliekam 213. Aišku, širdis verkia tempiant tas sukneles labdaron ir nebenorimas knygas bibliotekon. Bet bent jau lentyna nelūžta, ir galva ne tokia nuvargus bandant sugalvoti dar vieną namų tetris variantą. Negailestingai perrinkti viską!

 

5. Mėgautis

Džiaugtis kvietimu žaisti namų tetrį ir dalintis tą patį skaniausią šaukštelį kavai, dalytis erdve ir kompanija yra smagu. Jei nemėgstat kraustynių proceso kaip aš, reikėtų kažkaip susikaupus jo nepaversti kančia ir pamėginti džiaugtis naujų namų tvarka kartu. Apsišlifuoja ne tik namų sistema, bet ir supratimas apie vienas kitą.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s