Steiko smoothie arba pjaunam gerklę

Jau kuris laikas vis pazyzdavau sau, kad reikia čia kažkaip imt ir susirūpint savo sveikata ir kokia tai išvaizda. Labiau sveikata, nes per visą paauglystę vieną kartą (aš tiek atsimenu, gerai? jūsų šaltiniai gali sakyti ką kitą) teturėjus anginą, per pastaruosius metus džiaugtis ja tris kartus labai rimtai ir vieną kartą tiesiog šiaip sau pasimėgauti man yra per daug.

knowing-adulthood.jpg

Taigi pavasarį bandžiau pradėt sveikiau maitintis ir net valgyt daugiau daržovių ir vaisių. Pasmaližiavau vietinėm uogikėm ir obuoliais rudeniop, o kad atsargų reiktų pasiruošt ir nepagalvojau. Daržovės, pasirodo, skanus ir visai pakenčiamas dalykas. Jei šalia yra geras šmotas mėsos. Ir labai sėkmingai atsisakiau bulvių (bet ne, jei pasiūlysit naminių cepelinų ar kūgelio, tai neatsisakysiu, nesupraskit klaidingai). Tai šiek tiek daugiau daržovių ir vaisių meniu atsirado.

Dar žiemą Santariškėse gavau paskyrimą planinei tonzilių šalinimo operacijai. Nes man nusibodo amžinai linksmintis su antibiotikais, kurie kiekvieną kartą visiškai sujaukdavo sistemą, o ir šiaip daktaras pripasakojo taip, kad nieko čia tokio baisaus. Ir aš ramūniškai laukiau, su tokia nedidele viltele, kad gal čia kaip nors pavyks pastiprint kūną ir hohoho atšaukt operaciją. Nes gi visai baisu pjaustytis visokius dalykus lauk iš kūno.

Ir jau artėjant tonzilių mirties dienai, kad ėmė visi aplinkui gasdinti – kas sakė, kad čia tik daktarai nori pasidaryti jiems reikalingą operacijų skaičių, kas kartojo, kad vis tiek ataugs, tai kam pjauti, dar kiti pasakojo, kaip dabar šakės visai likusiai gerklei ir iš viso, kas tau užplaukė, moterie, kai nusidažei plaukus.

Ką žinau. Man pasakė, kad galiu vartot antibus kas kelis mėnesius (nes taip dažnai angina parbėgdavo), galiu leist jai bujot šiaip sau ir galiu išsipjaut. Man rodos, nėr tonzilių, nėr bėdos. O kokios ten pabaisingos ligos slypi giliau gerklėj – pažiūrėsim vėliau.

Taigi atkeliavau operacijai, gavau palatą, paklausiau savo jauno (ir gražaus, ir mielo, ir net pajuokaujančio) daktaro, ar supakuos man tonziles į stiklainį namo parsinešt. Sakė, ne. Sakė, kad jos baisiai negražios, ir žmonės jų tikrai nenori turėti ant lentynos. LIKE YOU KNOW ME… Internetai sako, kad žmonės gauna tonziles į stiklainiuką, Tumblr nemeluoja! Pripasakojo baisių istorijų apie epinį skausmą, kaip čiurškšlėm pasileis kraujai nuo atsikrenkštimo, kaip būsiu gyva tik vandeniu ir dar truputį apie riečiantį skausmą kraujo jūroje.

Labai smagu buvo, kaip operacinės seselė didžiavosi operacine, kai ėjau ant stalo. Tikrai labai smagiai ir filmiškai tie visi laidukai, ekranai ir visa kita atrodo. Man tai buvo pirma operacija (ir tikiuosi, paskutinė), ir tas jausmas toks keistas, kai jau guli ant stalo, įvedinėja kateterį, lipdo elektrodus,seselės kažką ten kalba, pradedi jausti, kaip anestezija veikia ir kiekvieną kartą vis sunkiau atmerkti akis…

ir tik fyyyyyst pabundi. Daugiau nieko, visiškai kaip ryte nuo žadintuvo garso, tik gal ta tamsa juodesnė. Ir vis dar veikiantys nuskausminamieji. Šalia po kažkokios panašios operacijos buvo tik ką pabudęs jaunuolis, jam aiškiai sekėsi ne taip smagiai. Mano pirma reakcija pamačius seselę buvo ‘O tai jau gal namo važiuosim?’. O jis pradėjo panikuot.

Išrašė sekantį rytą, dar iš vakaro pastatė lašelinę (pagaliau išgirdo, kad Navalinskaitė negali būti beveik parą be jokio maisto). Ryte dar įkalė nuskausminamųjų, papasakojo kad vienoj pusėj viskas ten jau buvo surandėję ir labai nekažką, dar pagasdino, kaip nuo beleko gali pasileisti kraujai ir kaip stabdyti ledu (seriously?), palinkėjo sėkmės ir aš pasiploviau namo, negalėdama patikėt, kad taip greitai ir paprastai čia viskas.

Namuose geriu nimesilį, nors ne taip baisiai ir skauda. Šlykščiausia, kai reikia valgyti, nes tada tos nupjaustytos vietos skauda vien dėl to, kad juda, ir dar vis tiek dirginasi. Bet vis dar jokio epinio skausmo. Iš bėdos, jei Baisa nužaistų maišelį su vaistais, visai galima išgyvent. Ne, Baisa, čia ne iššūkis.

tumblr_inline_of488wmty71rx9c5s_540

O su maistu tai bėda. Geriu vandenį ir saldžią atšalusią arbatą, kadangi baisiai tingiu gamintis (o ir rankos nekyla dabar), prisipirkau kūdikių maisto. Vargšai vaikai. Ta prasme, siaubingai vargšai. Kaip aš ištvėriau vaikystę su tuo beskoniu maistu… Siaubas. Trintos daržovės, trinta mėsa (pasityčiojimas ir siaubas, ir svieto pabaiga), trinti bananai, trintos košės, jogurtai… Kai netenki, supranti, kaip myli. Nepaskaičiavau, kad maistas bus bėda bėdelė.

Mėsa, kraujuotas steike, rubuiliai apskrudę šonkauliukai, sūūūūūri, naminės dešrelės ant grotelių, viščiuko sparnelių galiukai, grilintos bulvių skiltelės, čili, pica pica pica, vištelės suskrudus traški odele, kotlečiukai su mėtom, netgi kokorečai, kaip aš jus myliu.

O šiaip, neskaitant sutinusios burnos ir to, kad dabar tik šnopuoju į telefoną kaip žudikas maniakas, kai jūs man paskambinat, tai nieko tokio baisaus tas tonzilių šalinimas. Aišku, gal dar pasileis kraujo upės (nereik, ačiū), jau nusibodo trintas maistas (trečią dieną, Karlai!), ir namie jau nuobodu. Po kurio laiko pasimatys, ar iš viso vertėjo pjaut tas gyvates lauk. Bet kaip sakėm su šeimos daktare, anginos jau atsiturėjom, laikas duot šansą kitom ligom. Arba, gal susirūpint kokiu tai grūdinimusi.

Ir yep, ta gerklė dabar atrodo suuuuuuuper šlykščiai. Ir katė siunta, ko aš jai ūkauju, o ne nešneku.

Follow my blog with Bloglovin

Advertisements

2 thoughts on “Steiko smoothie arba pjaunam gerklę

  1. Procesas gerokai humaniškesnis nei mano anginos laikais. 1985 operavo su vietiniu nuskausminimu ir ligoninėje neleido valgyti trinto maisto. Sakė, apžiuvęs batonas su virtu kiaušiniu sveikiau. 😉

  2. Tai pusryčiam kitą dieną po operacijos davė super saldžią arbatą ir labai minkštą kiaušinienę. Bet sakė, jei turiu jogurto, galiu lapnot. Aha, pasiklausau apie tų laikų operacijas ir tikrai baisu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s