Dalykai iš naujo ir plaukų dažymas chna

Sako, kai keičiasi gyvenimas arba kai nori jį pakeisti, moteris kerpasi plaukus, perka visai kitokius naujus drabužius, išsikelia gyvent kitur ir dar ką.
Man reikia pradėti kai kuriuos dalykus iš naujo, nuo pradžių. Bet naujų rūbų nenoriu, išsikelti irgi, o ir plaukus tokius gražius ir stiprius užsiauginau. Ir net jų spalvos nekeisiu. Greičiausiai perkratysiu visą savo senovę, daiktus ir prisiminimus, susidėliosiu viską į stalčiukus, sustyguosiu, ką pavyks suklijuosiu superklijais ar lipnia juosta ir bandysiu eiti toliau. Kaip seksis, pažiūrėsiu.

O dėl chna… Jau turbūt kokius aštuonerius ar devynerius, tikrai neatsimenu, metus dažausi plaukus įvairiais raudonais atspalviais. Nuo gilios sintetinės vyšnios raudonos  per ryžą lapę iki skaistaus  apelsino. Visokių tų atspalvių buvo. Labiausiai šiaip mėgstu sintetinius dažus, ilgus metus naudojau Garnier 6,66, dabar kartais kitus.

Bet kartais sugalvoju, kad reikia plaukams atsigauti, netrūčinti visąlaik tik chemija ir atsisuku į natūralumą, dažausi chna. Pačią geriausią chna buvau radusi Turkijoje, ji buvo iranietiška, neįtikėtinai pigi (ta prasme, čia už maždaug eurą gausite kokį šimtą gramų neaiškios kilmės ir kokybės, daugmaž. Ten už kokius keturis eurus duodavo kilogramą gero dalyko) ir nuostabiai kibi į plaukus. Jei prieš dažymą nepasitepdavau kaktos, ausų ir kaklo riebiu kremu, viskas likdavo ryškiai oranžinės spalvos dar kelioms dienoms, o plaukai buvo ugniniai. Bet ir gan greit nusiplaudavo ta puiki spalva.

Tad kartais, kas kelis mėnesius pasidarau chna terapiją plaukams. Jie atsigauna, galvos oda tampa sausesnė (man gerai, ji labai riebi). Bet spalva nusiplaudavo greitai. Tai ieškojau receptų, nes kažkaip per paprasta “užplikykite karštu vandeniu, palikite, kol kiek atvės ir dažykite kaip įprasta, nuplaukite po valandos).
Galų gale išsiaiškinau, kad tikrai tai sudėtingiau. Kai kur siūlo paruoštą mišinį brandinti net parą, o po to net miegoti su dažais ištepliota galva. Kad tik geriau įsigertų. Maniškis receptas yra pamodifikuotas draugės iš Bulgarijos variantas, naudojamas jau kelerius metus.

chna milteliai ir cinamonas - tuoj bus užpilti arbata, aliejum ir actu.
chna milteliai ir cinamonas – tuoj bus užpilti arbata, aliejum ir actu.

Gerai spalvai jums vargu ar tiks viską apgalvojusioje ar kitur parduodami mažulyčiai chna maišeliai. Siųstis kiek sudėtingoka. Aš sau perku iš turkų parduotuvės Vilniuje, Midyat firmos chna. Vieno pakelio man užtenka maždaug dviem dažymams.
Taigi pats mano receptas tamsesnei raudonai spalvai plaukams iki pečių:
Užsiplikykite rimtą puodelį, geriau net du juodos arbatos. Tegu ji gerai pritraukia.
Į keramikinį ar stiklinį indą įdėkite 5-6 valgomuosius šaukštus su kaupu chna miltelių.
Mėgstu įdėti šaukštuką cinamono, sako, jis skatina plaukų augimą.
Visą tai užpilti dar karšta, bet jau pritraukusia arbata, pilant skystį reikėtų maišyti, kitaip gali sušokti gumuliukais. Turėtų gautis tokia gan tiršta košė.
Į tą košę įpilkite šaukštelį alyguovių aliejaus. Chna stiprina  plaukus, naikina pleiskanas ir taip toliau, bet ji ir velniškai gerai sausina plaukus po ilgo dažymo, be to  ilgesnius plaukus gali būti sunku iššukuoti. Alyvuogių aliejus ne tik padės lengviau išsišukuoti tą marmalą, bet ir paglotnins plaukus.
Ir dar šaukštelį acto į tą marmalą, kad užfiksuotų spalvą ir pabūtų kondicionierium.
Ir kad bent kiek nusilptų tas savotiškas chna marmalo kvapas, įlašinu kelis lašus eterinio aliejaus, dažniausiai apelsinų.

Kaip sakiau, kai kur siūlo mišinį brandinti parą, kitur – dažyti iš karto, vos tik jis atvėsta iki neplikančios temperatūros. Saviškį brandinu bent porą valandų, jis jau būna pravėsęs. Prieš dažant būtinai reikia išsitepti veidą, kaklą, ausis ir paausius riebiu kremu, kad užtiškę dažai nenudažytų odos, būtina dėvėti pirštines, nes oranžiniai nagai ir pirštai vargu ar patiks. Išsitepus visus plaukus (aišku, galima žaisti ir dažyti tik šaknis), reikia tą galvą laikyti šiltai. Ant žaliai išmaliavotos galvos užsimaukite maišelį, ant jo rankšluostį ir eikite veikti ką nors. Bet ką. Aš šitą džiaugsmą nešiojuos ant galvos kokias 2-3, kartais keturias valandas, per tą laiką susitvarkau namus. Vėliau išskalaukite plaukus, kad neliktų chna miltelių, ir neplaukite galvos bent dvi dienas. Per tą laiką natūralūs dažai dar geriau įsitvirtins ir plaukai susitiprės.

Kaip sakiau, chna man yra labiau kaukė, palepinimas plaukams. Per dažnai ja dažant irgi galima nualinti plaukus neprasčiau nei sintetiniais dažais ir kitom priemonėm. Ir pats dažymas užtrunka ilgai. Bet atsigavę plaukai yra gražu.

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s