Pavydžiu Klaipėdai (Voverės skulptūra Ąžuolyne)

Ketvirtadienį ir penktadienį darbo reikalais keliavau į saulėtą ir gaivią Klaipėdą. Jau keleri metai, kaip Klaipėdos ir jūros niekaip nepavykdavo pasiekti. Kalėdoms ir Velykoms kiekvienais metais važiuoju su M. pas jo šeimą į Žemaitiją, bet vis niekaip neatsirasdavo progos nulėkt dar tolėliau link didelio vandens (gerai jau, balukės).

Ir kai ketvirtadienį per pertraukėlę gavau progą pasižvalgyti po Klaipėdos senamiestį, iš pradžių džiaugiausi gaiviu, sūroku oru, vėliau ėmiau grožėtis fachverkais, senoviniais sandėliais, siaurom gatvelėm, skultūrom (kiek daug Klaipėdoje skulptūrų!). Tik nepatiko akmenimis grįstos gatvės, bet man jos beveik niekada nekelia simpatijų.

Žymioji Klaipėdos vaiduoklio skulptūra. Įdomu, kokia ji baisi naktį?
Žymioji Klaipėdos vaiduoklio skulptūra. Įdomu, kokia ji baisi naktį?

Kiek vėliau, jau pasiganius mieste, pasigrožėjus panorama per viešbučio langą, užpuolė toks liūdnas pavydas Klaipėda ir Vilniuj. Aš jau keli mėnesiai esu toks tarp miestų pasiklydęs žmogus, gal daug ko ir nematau svao gimtajame Kaune. Ryte išsirobždinus į traukinį parsirandu vėlai, tik savaitgaliais lėkte pralekiu aplink centrą. Aišku, po truputį tvarkomas tas mano Kaunas, lopomos gatvės, kiek gyvesnis senamiestis, įspūdinga arena (ir dar įspūdingesnis parkingo nebuvimas). Bet mes Kaune neturime (arba aš nepastebiu, tada jau atleiskite mano žliboms akims ir apšvieskite) mažų jaukių skulptūrų, kurios įsilietų į siauras gatveles, vidinius kiemus (ok, prisiminiau tą vyrą vonioj senamiesty, bet jis ne mažas), išdygtų netikėtose vietose. Aišku, yra sėdintis Maironis (toks yeah, tell me about it, im very interested), Vytautas, Darius ir Girėnas, Prezidentai, Jonas Paulius. Bet jie tokie dideli ir svarbūs, ir neįdomūs. Aš noriu mažučiuko jaukaus gyvūnėlio Kaune (pavyzdžiui, voverės skulptūros kur Ąžuolyne), noriu mažų mielų smulkmenų, kurias rastum ir apsidžiaugtum.

O gal aš, nebūdama mieste visą savaitę, kažko nepamatau per tuos trumpus savaitgalius? Gal pridygo būtent mano svajonių Kaune?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s