Šaltas ir niūrus Aviacijos muziejus

Jau kelerius metus važiuodami pro Aleksotą su M. žadėdavom užsukti į Lietuvos Aviazijos muziejų. Bet tai skubėdavom, tai nenusiteikę, tai gal rytoj arba kitą savaitgalį ir vis nukeldavom
Bet štai pora draugų galų gale išsitempė namisėdas ir įvykdėm pažadą.

Lietuvos Aviacijos muziejus įsikūręs prie Aleksoto aerodromo Kaune, Veiverių g. 132. Aleksotas toks jau yra, kad be turgaus ten nelabai yra ko daugiau važiuoti, na nebent paplepėt su mokesčių inspekcija.

Atvykę į muziejų susimokėjome ir pradėjome vaikštinėti. Miela ponia bilietų pardavėja dar pasiklausė, ar nefotografuosim, nu ne (pasirodo, tai kainuoja, bet apie tai vėliau). Mums kiek pastripinėjus prie variklių, prižiūrėtoja primygtinai ėmė siūlyti paskubėti į šaltąją salę (taip ir pavadino), nes kažkokia grupelė ten švęsdami gimtadienį klauso gido pasakojimo. “Tai eikit ir jūs lyg tarp kitko ten, paklausysit…” Ok, nuėjom. Šaltoji salė yra tikrai šalta. Iki šiol dar šalta kojoms ir rankų pirštams.

Čia stovi Lituanicos kopija, keli sklandytuvai, sraigtasparnis, varikliai, visokie matavimo prietaisai. Taip pat ir karstai, kuriuose Dariaus ir Girėno kūnai buvo pargabenti į Lietuvą.

Pirmas keistokas dalykas man pasirodė gaisrininkų ekspozicija. Aš gal kiek kvailoka rimtose temose, bet kas bendro tarp gaisro gesinimo technikos ir aviacijos? Ne, muziejuje nėra gaisrininkų oro technikos.

truputį užlaužta efektų, nes kitaip labai niūru
truputį užlaužta efektų, nes kitaip labai niūru

Tada išėjome į lauką, kur lengvam rūkelyje stovi pavargę sraigtasparniai, pora naikintuvų, pora gaisrininkų automobilių ir Baltijos kelio lėktuvas. Nusprendę, kad šitie lėktuvai matosi net nuo gatvės, nes tikrai matosi, truputį paifotografavome, apžiūrėjome visai giliai kieme paslėptus sukiužusius, sulaužytus lėktuviukus ir pasijautėmė kaip kapinėse. Šalta, slogu ir mažai vilties.

Grįžę vidun nuėjome pasižiūrėti, kaip atrodo skrydžių simuliatorius, o čia ponia prižiūrėtoja paburbėjo, kad viską matė, kaip mes fotografavom, kad turėtume susimokėti ir kokie mes negeri. Pasižadėjom kaltai kaltai, kad nebefotografuosim, ir ji vėl atsimainė į gerą mielą tetą.

M. truputį paskraidė ir išvykome namo šildytis arbatomis, kol dar nenukrito pirštai.
Lietuvos Aviacijos muziejus labai liūdnas. Pilkas pastatas, vos šildomos patalpos, tikriausiai daugybę metų neatnaujinta ekspozicija, praktiškai vien tik sovietiniai eksponatai arba modeliukai (tiesa, nudažyti gražiai), lėktuvai, ypač tie lauke, tiesiog verkia, kokie jie pavargę.
Ekspozicijai atnaujinti, paaktyvinti, interaktyvinti akivaizdžiai trūksta lėšų, tad čia su 1,59 neapsiesi, net ir už simuliatorių plėšti būtų galima daugiau (€1,16ž).

Tik labai labai neteisingas požiūris yra lupti už fotografavimą iš lankytojų. Eksponatams tai nepakenks (jei baisiai bijoma, galima reikalaut išjungti blykstę). Tokiam muziejui reikia kiek įmanoma daugiau rodymosi, kad pritrauktų žmonių. Kas nors pasifotografuoja prie naikintuvo, įdeda į FB ar kitus tinklus, tinklaraščius ir kitur, vis didesnė tikimybė, kad kiti susidomės, kas čia kur ir kaip. Įkainoti galima komercines nuotraukas iliustracijoms, reklamoms.

Lėktuvas į rūką nekyla.
Lėktuvas į rūką nekyla.

Liūdnas šitas muziejus, vos gyvas ir pavargęs.

Advertisements

One thought on “Šaltas ir niūrus Aviacijos muziejus

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s